Εξωτερικός πωλητής χονδρικής στην DTPgroup

  • Λυκόβρυση, Βόρειος Τομέας Αθηνών, Ελλάδα
  • Εμφανίσεις 129

Η Εισαγωγική Εταιρεία DTPgroup στην Λυκόβρυση Αττικής, μια από τις δυναμικότερες Ελληνικές εταιρίες, αποκλειστικός εισαγωγέας και διανομέας ειδών μαγιό, πιζαμών και εσωρούχων.

Ζητά να προσλάβει άμεσα:

Κύρια καθήκοντα της θέσης:

  • Διαχείριση και διατήρηση υπάρχοντος πελατολογίου.
  • Ανάπτυξη πελατολογίου.
  • Υπεύθυνος για ολόκληρο τον κύκλο πώλησης (επίσκεψη σε πελάτη, διάγνωση αναγκών, πρόταση/προσφορά, λήψη παραγγελίας, πληρωμή).
  • Τήρηση εμπορικής και πιστωτικής πολιτικής.
  • Ενημέρωση υποψήφιων πελατών για τα προϊόντα της εταιρίας.
  • Επίτευξη εμπορικών στόχων.
  • Σύνταξη αναφορών εμπορικής δραστηριότητας.
  • Ανάπτυξη και διατήρηση μακροχρόνιων σχέσεων με τους πελάτες.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ.
  • Γνώση χειρισμού ERP.
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικό και γραπτό λόγο).
  • Δυνατότητα ταξιδιών εκτός Αθήνας.
  • Πρωτοβουλία και ομαδικότητα.
  • Δυνατότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών.
  • Οργανωτικές ικανότητες και άνεση στην επικοινωνία.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψήφιους) και κατοχή διπλώματος οδήγησης.
  • Πτυχίο Ανωτέρας/Ανωτάτης σχολής h Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ως εξωτερικός πωλητής χονδρικής θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό μηνιαίο μισθό με bonus επίτευξης στόχων.
  • Πλήρη ασφάλιση.
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο για επαγγελματική χρήση και κάλυψη εξόδων επαγγελματικής κίνησης.
  • Δυνατότητες προσωπικής ανάπτυξης και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης.
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
Επιστήμες:

Απόφοιτος Πανεπιστημίου, Απόφοιτος ΤΕΙ