Λογιστής στα Γρηγόρης

  • Εμφανίσεις 104

Ο Γρηγόρης, πιστός στις αξίες του και στην Ελληνικότητά του, προσφέρει με αγάπη τις μοναδικές του γεύσεις, γεμίζοντας με χαρά την καρδιά των φίλων του από το 1972. Η οικογένεια του Γρηγόρη περιλαμβάνει 300 σημεία σε Ελλάδα, Κύπρο, Γερμανία και Μπαχάμες. Καθημερινά, τα προϊόντα φρεσκοφτιάχνονται και φρεσκοψήνονται στην κουζίνα του κάθε Γρηγόρη, σύμφωνα με τις εγκεκριμένες προδιαγραφές, προκειμένου να φτάνουν λαχταριστά και απολαυστικά στα χέρια των εκατοντάδων χιλιάδων πελατών του.

Όραμα μας είναι να προσφέρουμε την καλύτερη καθημερινή εμπειρία καφέ και μικρογευμάτων στον κόσμο μέσα από ένα δίκτυο ικανοποιημένων συνεργατών.

Λειτουργώντας σύμφωνα με τα παραπάνω, κερδίζουμε το χαμόγελο και την υποστήριξη των πελατών μας και ταυτόχρονα συμβάλουμε στην επίτευξη των στόχων των συνεργατών μας.

Ο Γρηγόρης αναζητά νέο συνεργάτη για τη θέση:

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Τήρηση και παρακολούθηση εταιριών με βιβλία Γ’ κατηγορίας και διεκπεραίωση θεμάτων που σχετίζονται με θέματα ΦΠΑ, εισαγωγές – εξαγωγές, φορολογικά θέματα, διακίνηση
  • Μηνιαία παρακολούθηση, συμφωνία και αποστολή ΦΠΑ, παρακρατούμενων φόρων, λοιπών υποχρεώσεων προς το δημόσιο
  • Συμμετοχή στη σύνταξη ισολογισμών, φορολογικών δηλώσεων νομικών & φυσικών προσώπων και λοιπών δηλώσεων απόδοσης φόρων
  • Έλεγχος και καταχώρηση μισθοδοτικών καταστάσεων
  • Κατάρτιση και αποστολή συγκεντρωτικών καταστάσεων προμηθευτών – πελατών, επιχειρηματικών αμοιβών, προετοιμασία και συμφωνία ενδο-ομιλικών συναλλαγών
  • Διαχείριση διαδικασιών – υποχρεώσεων στο ΓΕΜΗ

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 6-8 έτη ως λογιστής σε μηχανογραφημένο λογιστήριο
  • Εμπειρία στην τήρηση, παρακολούθηση και έλεγχο βιβλίων Γ’ κατηγορίας
  • Γνώσεις στη φορολογία εισοδήματος, ΦΠΑ, λοιπούς παρακρατούμενους φόρους, Ε9
  • Εμπειρία σε λογιστικά προγράμματα (SAP), τήρηση μητρώου παγίων – αποσβέσεων σύμφωνα με ΕΛΠ και ΔΛΠ
  • Εμπειρία στη δημιουργία reports και λοιπών λογιστικών αναφορών – συμφωνιών σε μηνιαία βάση
  • Εμπειρία στη σωστή διαχείριση μεγάλου όγκου δουλειάς και στην τήρηση των χρονοδιαγραμμάτων

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συμμετοχή στο bonus σύστημα της εταιρείας
  • Συμμετοχή στο ομαδικό πρόγραμμα ασφάλισης της εταιρείας
  • Ευκαιρίες ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη και υγιή εταιρεία

Αποστολή βιογραφικών σημειωμάτων με τίτλο Λογιστής.

Επιστήμες:

Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες