Προϊστάμενος Λογιστηρίου στο COMPACT DISC CLUB

  • Αθήνα, Κεντρικός Τομέας Αθηνών, Ελλάδα
  • Ημερομηνία ανάρτησης Ιανουάριος 11, 2017
  • Εμφανίσεις 29

To Compact Disc Club, εταιρεία leader στην αγορά των απ΄ευθείας πωλήσεων μουσικών συλλογών επεκτείνεται σε νέους τομείς δραστηριότητας με σκοπό την εξυπηρέτηση βασικών αναγκών των πελατών του και αναζητά Προϊστάμενο Λογιστηρίου.

Περιγραφή Θέσης:

  • Προϊστάμενος Λογιστηρίου, με εμπειρία σε μηχανογραφημένα λογιστήρια εμπορικών εταιρειών.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Οικονομικής κατεύθυνσης (Λογιστική) & Άδεια Ά Τάξης ΟΕΕ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε εμπορική επιχείρηση με τήρηση αποθήκης
  • Πολύ καλή γνώση σε ΕΛΠ, ΕΓΛΣ, ΚΦΑΣ, ΦΠΑ, Φορολογίας Εισοδήματος Νομικών & Φυσικών Προσώπων, Θεμάτων Γ.Ε.Μ.Η και Εταιρικών Νόμων
  • Πολύ καλή γνώση Εργατικής Νομοθεσίας, ικανότητα  χειρισμού εργατικών θεμάτων και κατάρτισης Μισθοδοσίας
  • Πολύ καλή γνώση MS-Excel και λογιστικών πακέτων / ERP
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες, ευελιξία και προσαρμοστικότητα.
  • Ικανότητα αντίληψης της επιχειρηματικής λειτουργίας.
  • Διάθεση για εργασία σε απαιτητικό περιβάλλον.
  • Ηλικία έως 45 ετών

Στείλε εδώ το βιογραφικό σου.

Επιστήμες:

Οικονομικές Επιστήμες