Σπουδαστές ΙΕΚ στην Forthnet

  • Εμφανίσεις 1648

Η Forthnet ΑΕ, ο μεγαλύτερος πάροχος συνδυαστικών υπηρεσιών Ψυχαγωγίας και Επικοινωνίας στην Ελλάδα, επιθυμεί να εκπαιδεύσει και να απασχολήσει άμεσα:

  • Ασκούμενους Σπουδαστές ΙΕΚ για 6μηνη Πρακτική Άσκηση

στο τμήμα LAB – Customer Equipment Development, της Διεύθυνσης Σταθερού Δικτύου.

Στα πλαίσια της πρακτικής σου θα έχεις καθήκοντα όπως:

  • Ελεγχος DSL Modem και άλλου δυκτιακού εξοπλισμού
  • Εγκατάσταση και διαχείριση υπηρεσιών (DHCP, VPN,  PSTN,VoIP)
  • Έλεγχος Υπηρεσιών φωνής (PSTN, VoIP)
  • Καταγραφή μετρήσεων και αποτελεσμάτων

Επιθυμητά προσόντα:

  • Γνώση DSL
  • Γνώση σε ενεργό εξοπλισμό (Switch, Server, UPS, PC, Τηλεφωνικά Κέντρα, VoIP,κ.ά.)
  • Επιθυμητά εξειδικευμένα σεμινάρια στις τηλεπικοινωνίες όπως Cisco Networking

Έλα να μάθεις δίπλα στους καλύτερους!!!

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα ΕΔΩ.

Επιστήμες:

Δίπλωμα ΙΕΚ, Επιστήμη Πληροφορικής