Σύμβουλος Τηλεφωνικών Πωλήσεων στο energy-market.gr

  • Αθήνα, Κεντρικός Τομέας Αθηνών, Ελλάδα
  • Ημερομηνία ανάρτησης Ιανουάριος 9, 2017
  • Εμφανίσεις 54
To energy-market.gr αναπτύχθηκε το 2016 ως μία online πλατφόρμα σύγκρισης παρόχων ηλεκτρικής ενέργειας.

Όπως και στο insurancemarket.gr, έτσι και στο νέο μας εγχείρημα, όραμά μας είναι να βοηθήσουμε τον καταναλωτή να επιλέξει, μέσω της σύγκρισης, προϊόντα και υπηρεσίες με στόχο να εξοικονομήσει χρήματα και να μειώσει το κόστος του.

Με το energy-market.gr, προσφέρουμε στον χρήστη ένα γρήγορο, εύκολο και αντικειμενικό τρόπο για να συγκρίνει την αγορά και να επιλέξει αυτό που του ταιριάζει, βλέποντας αναλυτικά τα προγράμματα και τις προσφορές των μεγαλύτερων παρόχων ηλεκτρικής ενέργειας.

Στο πλαίσιο της δυναμικής ανάπτυξης των δραστηριοτήτων μας, το energy market  αναζητά άτομα  για την στελέχωση του τμήματος  τηλεφωνικών πωλήσεων του Energy-Market

Ο Σύμβουλος Τηλεφωνικών Πωλήσεων θα είναι υπεύθυνος για την τηλεφωνική επικοινωνία, με στόχο την ενημέρωση των πελατών και την πώληση των προϊόντων και υπηρεσιών.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Επικοινωνία με πελάτες μέσω εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων με στόχο πάντα την πώληση.
  • Διερεύνηση αναγκών & απαιτήσεων του πελάτη για την εξεύρεση του ιδανικού  προϊόντος.
  • Καθοδήγηση και υποστήριξη στην ορθότερη επιλογή σύμφωνα με τις αντικειμενικές και αμερόληπτες προτάσεις μας.
  • Σύγκριση βασικών σημείων προσφορών ηλεκτροδότησης προκειμένου να βοηθάμε στην ορθότερη επιλογή.
  • Επίτευξη μηνιαίων στόχων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Εμπειρία στο χώρο των τηλεφωνικών πωλήσεων τουλάχιστον 1 έτος
  • Πολύ καλή επικοινωνιακή δεξιότητα και διαπραγματευτική ικανότητα
  • Άριστη χρήση υπολογιστών (ικανότητα γρήγορης πληκτρολόγησης) και ικανότητα εξοικείωσης με προγράμματα CRM
  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. ή Α.Ε.Ι.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες (9πμ – 9μμ)

Παροχές Εταιρείας:

  • Start up περιβάλλον και κουλτούρα εργασίας
  • Σταθερός μισθός
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας
  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης

Στείλε το βιογραφικό σου εδώ.

Επιστήμες:

Απόφοιτος Πανεπιστημίου, Απόφοιτος ΤΕΙ