Υπάλληλος Τμήματος Οδικών Μεταφορών Νοτίου Ευρώπης/ Junior Dispo Planner στην Goldair Cargo

  • Εμφανίσεις 201

Η Goldair Cargo A.E. δραστηριοποιείται στον τομέα των μεταφορών και logistics, προσφέροντας υψηλού επιπέδου υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας χάρη σε ένα εκτεταμένο δίκτυο συνεργατών που διασφαλίζουν την ταχύτητα και την μεγάλη συχνότητα των αποστολών μας, αλλά και την αξιόπιστη ανταπόκρισή μας στις ανάγκες των πελατών μας. Τα τμήματα οδικών, αεροπορικών και ναυτιλιακών μεταφορών καλύπτουν κάθε είδους αποστολή, καθιστώντας την εταιρεία ισχυρό παίκτη στον κλάδο της.

Περιγραφή Θέσης Εργασίας

  • Προγραμματισμός φορτώσεων & δρομολόγηση αυτοκινήτων
  • Καθημερινή επικοινωνία με ανταποκριτές εξωτερικού και με αποθήκες φόρτωσης-εκφόρτωσης
  • Επικοινωνία με πελάτες και αποστολή προσφορών
  • Αποδοχή/ανάθεση εντολών φόρτωσης και παρακολούθησης της πορείας τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ – ΑΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης  ή Διοίκησης (γνώση σε θέματα Freight Forwarding and Logistics επιθυμητά)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, κάθε επιπλέον ξένη γλώσσα θα εκτιμηθεί αναλόγως (κατά προτίμηση Ιταλικά, Γαλλικά, Ισπανικά ή Πορτογαλικά)
  • Προσαρμοστικότητα σε συνθήκες πίεσης χρόνου & αποτελεσματικότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων (Microsoft Office, Outlook , Excel, Word, Google Drive, Orian ERP)
  • Επαγγελματική παρουσία και συμπεριφορά
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητα

Παροχές

  • Πλήρη απασχόληση
  • Αποδοχές αναλόγως των προσόντων και της εμπειρίας
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση με προοπτικές  εξέλιξης

Διοίκησης, Επιστήμες Διοίκησης, Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες