Βοηθός Λογιστή στη ΓΕΓΟΣ SUPER MARKET

  • Εμφανίσεις 613
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση Λογιστικών Εγγραφών
  • Συμφωνία Ισοζυγίου Εμπορικής Διαχείρισης με αυτό της Γενικής Λογιστικής
  • Συμφωνία προμηθευτών, πελατών
  • Ενημέρωση των καταστάσεων των ταμειακών ροών της εταιρείας
  • Επιταγές αξιόγραφα
  • Συμφωνίες τραπεζών
  • Σύνταξη κατάστασης λογαριασμού αποτελεσμάτων χρήσης, κλείσιμο ισολογισμού
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία της μισθοδοσίας καθώς και των συναφών εργασιών & αναφορών που απαιτούνται σχετικά με ασφαλιστικά ταμεία, φόρους, κ.λ.π.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Καλή γνώση Φορολογικής Νομοθεσίας, Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων και Ε.Γ.Λ.Σ.
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ Λογιστικής/ Οικονομικής Κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και συστημάτων ERP

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Γνώση Διεθνών Λογιστικών Προτύπων (IFR S)
  • Γνώση μισθοδοσίας
  • Γνώση εργατικής νομοθεσίας
  • Γνώσεις Κοστολόγησης.
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, οργάνωσης και υπευθυνότητας.
  • Ικανότητα Διαχείρισης χρόνου.

Στείλε εδώ το βιογραφικό σου.

Επιστήμες:

Οικονομικές Επιστήμες