Διαχειριστής Συστημάτων στη Συνεταιριστική Τράπεζα Χανίων

  • Χανιά, Greece
  • Ημερομηνία ανάρτησης 22/02/2018
  • Εμφανίσεις 475
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Η Συνεταιριστική Τράπεζα Χανίων επιθυμεί να προσλάβει:

Αρμοδιότητες

• Η εγκατάσταση και παραμετροποίηση του λογισμικού και του εξοπλισμού των κεντρικών πληροφοριακών συστημάτων
• Η παρακολούθηση της αποδοτικότητας των συστημάτων και εφαρμογών σύμφωνα με τις εκάστοτε απαιτήσεις
• Η παρακολούθηση της ασφάλειας μέσω των ελέγχων πρόσβασης και των αντιγράφων ασφαλείας
• Η συντήρηση και υποστήριξη εφαρμογών και υπηρεσιών
• Η αναβάθμιση των συστημάτων με νέες εκδόσεις
• Η διάγνωση, παρακολούθηση και επίλυση προβλημάτων των εφαρμογών και συστημάτων
• Η συγγραφή τεχνικών και εγχειριδίων χρηστών, πολιτικών και διαδικασιών και η εκπαίδευση χρηστών στις τεχνολογίες που χρησιμοποιεί η Τράπεζα.

Απαραίτητα προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/TEI ειδικότητας στην Πληροφορική
• Τριετή προϋπηρεσία σε ίδια ή παρεμφερή θέση
• Γνώση και εμπειρία σε λειτουργικά συστήματα Microsoft Windows Server, Active Directory, Hyper-V, MS Exchange, SQL Server
• Γνώση σε scripting  γλώσσες και κυρίως σε Power Shell
• Γνώση συστημάτων υποδομών Data Center όπως storage, fiber switches, servers, backup devices
• Επιθυμητή η γνώση σε δίκτυα και συστήματα ασφαλείας (Firewalls, IDS κ.λπ)
• Επιθυμητή η γνώση συστημάτων UNIX, Linux, AIX

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το Βιογραφικό σας Σημείωμα, σημειώνοντας τον κωδικό θέσης SA/02.18. Oι αιτήσεις θα θεωρηθούν απόλυτα εμπιστευτικές.

Επιστήμες:

Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες

Γεωγραφική Περιοχή:

Κρήτη