Διευθυντής Γενικού Λογιστηρίου στο Ιατρικό Κέντρο Αθηνών

  • Εμφανίσεις 526

Περιγραφή Θέσης:

  • Υπεύθυνος για την αποτελεσματική οργάνωση και τον συντονισμό της εύρυθμης λειτουργίας όλων των ενεργειών του Λογιστηρίου.
  • Παρακολουθεί την εξέλιξη των οικονομικών στοιχείων της εταιρίας και παρέχει στη Διοίκηση, εντός των προθεσμιών, όλες της απαραίτητες οικονομικές αναφορές.
  • Σύνταξη Οικονομικών Καταστάσεων (Ισολογισμού, Αποτελέσματα Χρήσεων κλπ) και την εξασφάλιση της ορθής παρακολούθησή του σε συνεχή βάση.
  • Συμμετέχει στην εκπόνηση μελετών κόστους – παραγωγικότητας προκειμένου να επιτευχθούν οι στόχοι με τον πλέον οικονομικό τρόπο.

Απαιτούμενα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ Οικονομικής, Λογιστικής – Χρηματοοικονομικής Κατεύθυνσης
  • Επιθυμητό Μεταπτυχιακό Χρηματοοικονομικής Κατεύθυνσης ή ΜΒΑ
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 8 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία στο χώρο της υγείας
  • Δικαίωμα υπογραφής Α΄τάξης
  • Άριστες γνώσεις Λογιστικής & φορολογικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση Ε.Λ.Π. & Δ.Λ.Π.
  • Άριστη γνώση Η/Υ (ERP & Ms Office)
  • -Άριστη γνώση Αγγλικών

Χαρακτηριστικά Υποψηφίου:

  • Εξαιρετικές ικανότητες σχεδιασμού, εφαρμογής, παρακολούθησης & ελέγχου των εργασιών του λογιστηρίου
  • Εξαιρετικές διοικητικές ικανότητες και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση και τήρηση αυστηρών προθεσμιών
  • Ικανότητα εργασίας σε πολλαπλά projects και διαχείρισης προτεραιοτήτων

Η Εταιρία προσφέρει:

  • Δυνατότητα επαγγελματικής ανάπτυξης και εξέλιξης σε δυναμικά εξελισσόμενο οργανισμό
  • Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας με ανθρωποκεντρικό χαρακτήρα
Επιστήμες:

Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες