Λογιστής Α’ Τάξης στην E&K Strategies

  • Αχαρνές, Greece
  • Εμφανίσεις 411

Η εταιρία συμβούλων E&K Strategies ανέλαβε για λογαριασμό ανώνυμης εμπορικής εταιρίας, με έδρα τις Αχαρνές, να προσλάβει:

Αρμοδιότητες:

  • Συλλογή και καταχώρηση παραστατικών λογιστικής και εμπορικής διαχείρισης
  • Έλεγχος – Συμφωνίες των λογαριασμών της λογιστικής
  • Τη συλλογή ωρών απασχόλησης του προσωπικού και τη μηχανογραφική έκδοση μισθοδοσίας:
    • Την παρακολούθηση προσλήψεων και αποχωρήσεων
    • Τη σύνταξη και κατάθεση στις αρμόδιες αρχές όλων των απαραιτήτων εγγράφων: προσλήψεων, αποχωρήσεων, πινάκων προσωπικού, ΑΠΔ, κ.λπ.
  • Ενημέρωση αναλυτικής λογιστικής και συμφωνία με τη γενική λογιστική
  • Σύνταξη, επεξεργασία και υποβολή δηλώσεων:
    • Φ.Π.Α., περιοδικών, τήρησης συστήματος VIES
    • Φ.Μ.Υ. – Δηλώσεων εισοδήματος
  • Λογιστικές εγγραφές κλεισίματος ισολογισμού

Προσόντα:

  • Πτυχίο ανωτάτης οικονομικής σχολής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε λογιστήριο με αντίστοιχες αρμοδιότητες
  • Πολύ καλή γνώση συστημάτων ERP και MS Office
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Επικοινωνιακή ικανότητα, μεθοδική σκέψη, οργανωτική δεξιότητα
  • Ηλικία από 30 έως 40 ετών

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν βιογραφικά σημειώματαΥπόψη κ. Οικονόμου Αθανάσιου.

Επιστήμες:

Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες