Οδηγοί/Ανεφοδιαστές σε εταιρεία εμπορίας πετρελαιοειδών προϊόντων | Καλαμάτα, Σκιάθος, Ηράκλειο Κρήτης, Ζάκυνθος, Σαντορίνη & Ρόδος

  • Εμφανίσεις 713

Μεγάλη εταιρεία εμπορίας πετρελαιοειδών προϊόντων που δραστηριοποιείται σε Περιφερειακά Αεροδρόμια ως φορέας επίγειας εξυπηρέτησης και ανεφοδιασμού καυσίμων, αναζητά να προσλάβει άτομα για την θέση Οδηγού-Ανεφοδιαστή των Αεροδρόμιων Καλαμάτας, Σκιάθου, Μυκόνου, Ηρακλείου, Ζακύνθου, Σαντορίνης και Ρόδου με τα παρακάτω χαρακτηριστικά:

Ελάχιστες Απαιτήσεις:

  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Επαγγελματικό Δίπλωμα οδήγησης Ε’ Κατηγορίας
  • Κατοχή πιστοποιητικού ADR \
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία της αγγλικής γλώσσας
  • Λευκό ποινικό μητρώο

Θα συνεκτιμηθούν ως επιπλέον προσόντα:

  • Πτυχίο Τ.Ε.Ι. Μηχανολογίας – Ηλεκτρολογίας
  • Τουλάχιστον διετής προϋπηρεσία σε εταιρεία ανεφοδιασμού αεροσκαφών με καύσιμα
  • Τεκμηριωμένη γνώση αγγλικών (πτυχίο FCE)
  • Τυχόν προηγούμενη εμπειρία στην υποστήριξη  συστημάτων  ISO 9001 – 14001 – 18001.

Κύρια Καθήκοντα:

  • Παραλαβή, Αποθήκευση, Διαχείριση και Ανεφοδιασμός  αεροσκαφών με καύσιμα αεροπορικού τύπου, με χρήση ειδικών οχημάτων ανεφοδιασμού (Refuellers)
  • Διεξαγωγή ελέγχων και τήρηση αρχείων Ασφάλειας και Ποιότητας, βάσει Διαδικασιών Λειτουργίας και Συντήρησης της εταιρείας
  • Εισαγωγή δεδομένων παραδόσεων καυσίμων στο πληροφοριακό σύστημα της εταιρείας με χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή (SAP)

Παροχές:

  • Παρέχεται ανταγωνιστικός μηνιαίος μισθός.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα εδώ, διευκρινίζοντας στο συνοδευτικό σημείωμα τις επιθυμητές περιοχές απασχόλησής  τους.

Επιστήμες:

Επιστήμες Μηχανικών

Γεωγραφική Περιοχή:

Ελλάδα