Τεχνικός Η/Υ – Βοηθός Εργαστηρίου – Help Desk Support στο Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα

  • Κάντζα, Λεοντάριο, Ανατολική Αττική, Ελλάδα
  • Ημερομηνία ανάρτησης 28/06/2017
  • Εμφανίσεις 445
Επισκόπηση θέσης εργασίας
Το Ελληνοαμερικανικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα επιθυμεί να προσλάβει:
  • Τεχνικός Η/Υ – Βοηθός Εργαστηρίου – Help Desk Support (με σύμβαση αορίστου χρόνου) για το Δημοτικό Σχολείο Κολεγίου Ψυχικού στην Κάντζα  Αττικής

Τα κύρια καθήκοντα του Τεχνικού Η/Υ  είναι:

  • Υποστήριξη (Help Desk) 1ου επιπέδου χρηστών της σχολικής μονάδας
  • Συντήρηση και Διαχείριση Λογισμικού που είναι εγκατεστημένο στους υπολογιστές της σχολικής μονάδας.
  • Υποστήριξη δικτύου και διαδικτύου.
  • Υποστήριξη Datacenter σχολικής μονάδας.
  • Υποστήριξη εξοπλισμού IT σχολικής μονάδας (smartboards, projectors, PCs κ.α.).
  • Ενημέρωση/αναβάθμιση λογισμικού/λειτουργικών συστημάτων
  • Έλεγχος συστημάτων ασφαλείας πληροφοριών της σχολικής μονάδας.

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων:

  • Πτυχίο AEI/ΤΕΙ σε κατεύθυνση Πληροφορικής/Δικτύων.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογη θέση.
  • Πολύ καλή γνώση τεχνολογιών Microsoft desktop (Windows, Office) και server (Windows Server 2012/2012R2/2016).
  • Προϋπηρεσία σε εγκατάσταση, διαχείριση, παραμετροποίηση System Center τεχνολογιών (System Center Configuration Management, OS deployment, Operations Management κ.α.).
  • Πολύ καλή γνώση και εργασιακή εμπειρία στη διαχείριση δικτύων.
  • Επιθυμητή γνώση χρήσης λειτουργικών συστημάτων και προϊόντων Apple.
  • Επιθυμητές γνώσεις γλωσσών scripting ή/και γλωσσών-μεθόδων προγραμματισμού και ανάπτυξης εφαρμογών.
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας.

Στείλε εδώ το βιογραφικό σου.

Επιστήμες:

Επιστήμη Πληροφορικής

Γεωγραφική Περιοχή:

Αττική