Υπάλληλος Tμήματος Ποιοτικού Ελέγχου στον Όμιλο Πλαστικά Θράκης | Ξάνθη

  • Ξάνθη, Ελλάδα
  • Εμφανίσεις 632

Ο Όμιλος Πλαστικά Θράκης είναι ένας ελληνικός πολυεθνικός Όμιλος, ο οποίος δραστηριοποιείται στην παραγωγή και διάθεση προϊόντων πολυπροπυλενίου και πολυαιθυλενίου, διαθέτοντας παραγωγικές εγκαταστάσεις σε 6 χώρες (Ελλάδα, Μεγάλη Βρετανία, Βουλγαρία, Ρουμανία, Ιρλανδία και ΗΠΑ), εταιρείες διανομής και εμπορίας σε 5 χώρες (Νορβηγία, Σουηδία, Σερβία, Αυστραλία, Κίνα) και δίκτυο πωλήσεων που εκτείνεται σε περισσότερες από 80 χώρες.

Η εταιρεία Thrace Nonwovens & Geosynthetics (Thrace NG), μέλος του Ομίλου Πλαστικά Θράκης, αναζητά να προσλάβει ένα άτομο για την κάλυψη της θέσης:

Καθήκοντα Θέσης:

Ο ρόλος του υπαλλήλου βάρδιας ΠΕ, είναι να συλλέγει, να ετοιμάζει, να μετρά και να καταγράφει τα αποτελέσματα από δείγματα προϊόντων από την τρέχουσα Παραγωγή στα επιμέρους Παραγωγικά Τμήματα.

Η θέση αφορά εργασία σε κυλιόμενο σύστημα βαρδιών, έχει ως  έδρα την Ξάνθη και ενδεικτικά καθήκοντα της θέσης είναι:

• Προετοιμασία δειγμάτων προς μέτρηση
• Μέτρηση, καταγραφή και συστηματική αξιολόγηση των αποτελεσμάτων
• Δημιουργία αναφορών/στατιστικών Ποιοτικού Ελέγχου
• Συμβολή στα καθημερινά και σχετικά με το αντικείμενο θέματα του Τμήματος Ποιοτικού Ελέγχου

Απαιτούμενα Προσόντα:

• Πτυχίο Τ.Ε.Ι. τεχνικού τομέα ή Απολυτήριο Λυκείου/Τεχνικής σχολής
• Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (γραπτή και προφορική επικοινωνία)
• Πολύ καλή γνώση Η/Υ, MS Office και ιδιαίτερα εφαρμογής Excel
• Αναλυτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
• Ομαδικότητα και συνεργασία
• Έμφαση στη λεπτομέρεια

Ο Όμιλος προσφέρει

• ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• εξαιρετικές συνθήκες εργασίας και ευκαιρίες για εκπαίδευση και ανάπτυξη σε ένα δυναμικά εξελισσόμενο περιβάλλον.

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να στείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα,με κωδικό QC001

Επιστήμες:

Επιστήμες Μηχανικών, Μηχανικών

Γεωγραφική Περιοχή:

Ανατολική Μακεδονία και Θράκη