Υπεύθυνος Διασφάλισης Ποιότητας στην ΑΓΓΕΛΑΚΗΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΑ

  • Πούρνος, Εύβοια, Ελλάδα
  • Εμφανίσεις 579
Η Βιομηχανική και Πτηνοτροφική Επιχείρηση Αγγελάκης Κοτόπουλα με έδρα τη Χαλκίδα ζητεί:

Ο/Η ιδανικός/ή υποψήφιος/α αναμένεται να διαθέτει:

Απαραίτητα Προσόντα:

• Πτυχίο ΑΕΙ (Γεωπονία – Τεχνολογία Τροφίμων – Χημικός Μηχανικός,  ή συναφές)  – μεταπτυχιακές σπουδές στην Τεχνολογία Τροφίμων ή MBA θα θεωρηθούν πρόσθετο προσόν
• Τουλάχιστον 3 –5 έτη εμπειρία σε ανάπτυξη προϊόντων & εφαρμογή διαδικασιών ISO και Ευρωπαϊκής Νομοθεσίας σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία παραγωγής τροφίμων/ ιχθυοκαλλιεργειών, φαρμάκων ή χημικών
• Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
• Άριστες γνώσεις χειρισμού Η/Υ (επιθυμητή γνώση ERP/SAP)
• Πολύ καλές ικανότητες επικοινωνίας, ανάληψης πρωτοβουλιών & ομαδικό πνεύμα
• Ικανότητα ανταπόκρισης σε συνθήκες πίεσης χρόνου και διαχείρισης κρίσεων
• Διοικητικές, οργανωτικές και ελεγκτικές ικανότητες
• Ικανότητα διαχείρισης αλλαγών και συνεχούς βελτίωσης
• Αναλυτική σκέψη και πολύ καλή ικανότητα διαχείρισης αριθμητικών δεδομένων
• Σημαντικός παράγοντας η εντοπιότητα ή η δυνατότητα μετεγκατάστασης

Καθήκοντα Θέσης:

• Έχει την ευθύνη για τη μελέτη, ανάπτυξη και τεκμηρίωση του Συστήματος Ποιότητας κατά ISO 9001:2000 και για τη συνεχή βελτίωσή του
• Εποπτεύει την εφαρμογή του Συστήματος Ποιότητας σε όλα τα τμήματα της  επιχείρησης, παρακολουθεί την απόδοσή του, και αναφέρεται σχετικά στη Διοίκηση, προτείνοντας βελτιώσεις
• Αποτελεί τον εκπρόσωπο της εταιρείας στις σχέσεις της με τρίτους  π.χ. πελάτες, σύμβουλοι, Φορείς Πιστοποίησης, κλπ. για θέματα που σχετίζονται με την ποιότητα
• Επικοινωνεί με τους πελάτες και προμηθευτές σχετικά με όλα τα θέματα Ποιότητας
• Συντονίζει και λαμβάνει μέρος στις εσωτερικές και εξωτερικές επιθεωρήσεις
• Εποπτεύει και συντονίζει την υλοποίηση διορθωτικών και προληπτικών  ενεργειών
• Έχει την ευθύνη για την εκπαίδευση του προσωπικού σε θέματα ποιότητας και δημιουργεί κουλτούρα τήρησης διαδικασιών
• Έχει την ευθύνη για τον έλεγχο εγγράφων (τεκμηρίωση Συστήματος Ποιότητας)
• Υπογράφει τα πιστοποιητικά των προϊόντων
• Συγκαλεί το Συμβούλιο Ποιότητας στο οποίο παρουσιάζει στοιχεία  από τη λειτουργία του Συστήματος Ποιότητας
• Έχει την ευθύνη για την πολιτική ποιότητας, για την τήρηση των προδιαγραφών των προϊόντων των πελατών και για την πιστή εφαρμογή των διαδικασιών ελέγχου ποιότητας (AGROCERT, ISO, HACCP – FSSC.22000)

Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ:

  • Σύγχρονο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα συνεχούς εκπαίδευσης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών ανάλογα με τις ικανότητες
  • Δυνατότητες εξέλιξης

Εάν η δημιουργική εργασία μέσα στα πλαίσια μιας ταχύτατα αναπτυσσόμενης επιχείρησης αποτελεί για σας επαγγελματική πρόκληση, τότε στείλτε το βιογραφικό σας σημείωμα υπόψιν Δ/νσης Ανθρωπίνων Πόρων.

Γεωπονικές, Γεωπονικές Επιστήμες, Επιστήμες Μηχανικών, Θετικές, Θετικές Επιστήμες, Μηχανικών

Γεωγραφική Περιοχή:

Στερεά Ελλάδα