Assistant Accountant στο Public

  • Νέα Κηφισιά, Kifisia, Greece
  • Εμφανίσεις 372

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να αναπτύξει την Ομάδα της Οικονομικής Διεύθυνσης και να προσλάβει:

Ο κάτοχος της θέσης συμβάλει στην ορθή οικονομική λειτουργία της εταιρείας, στοχεύοντας στο συμφέρον της και τηρώντας την εκάστοτε τρέχουσα νομοθεσία.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση εγγράφων Γενικής Λογιστικής (παραστατικών δαπανών, αγορών, πάγιων στοιχείων κτλ.)
  • Συμφωνία των αποθεμάτων των καταστημάτων (απογραφές-ενδοδιακινήαεις-αυτοπαραδόσεις)
  • Εκτέλεση των απαιτούμενων ενεργειών ώστε να υπάρχει συμφωνία λογαριασμών ταμείου
  • Παροχή υποστήριξης στα καταστήματα της εταιρείας για την επίλυση λογιστικών και φορολογικών θεμάτων
  • Να ανταποκρίνεται σε ad-hoc θέματα και projects

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικών ή Λογιστικών σπουδών
  • 1-2ετή εμπειρία σε θέση σχετικών καθηκόντων
  • Άριστη γνώση χρήσης  ERP (SAP – Navision)
  • Πολύ καλή γνώση MS Office (Excel, Word, Power Point)
  • Ικανότητα ανάλυσης και συντονισμού για την επίλυση προβλημάτων
  • Συνέπεια και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Δυναμισμός και αυτοπαρακίνηση
  • Ενθουσιασμός και πάθος για το καλύτερο αποτέλεσμα
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα στην ταχεία αλλαγή των δεδομένων

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση
Επιστήμες:

Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες