Business Intelligence (BI) Specialist στα Public

  • Νέα Κηφισιά, Kifisia, Greece
  • Εμφανίσεις 226

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επενδύει δυναμικά σε Business Intelligence τεχνολογίες και εργαλεία, εστιάζει σε ένα ολοκληρωμένο Customer Experience και αναζητά για τη Διεύθυνση ΙΤ:

Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος για την διαχείριση της βάσης δεδομένων του ΒΙ server, τον ETL μηχανισμό ενημέρωσης του ΒΙ και τη δομή των δεδομένων στο ΒΙ server.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση εργαλείων μεταφοράς και επεξεργασίας δεδομένων (ETL)
  • Διαχείριση RDBMS
  • Backup – restore RDBMS και application server
  • Βελτιστοποίηση βάσης δεδομένων
  • Έρευνα και συσχέτιση των αναγκών του χρήστη με λειτουργικές απαιτήσεις
  • Σχεδιασμός αναφορών και αναλύσεων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πληροφορικής, ή άλλης θετικής/τεχνολογικής κατεύθυνσης
  • 3 έτη προϋπηρεσία ως SQL Developer
  • Άριστη γνώση RDBMS
  • Ικανότητα ανάλυσης και συντονισμού για την επίλυση προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Γνώσεις σχεσιακών και μη βάσεων δεδομένων (Oracle, SQL Server, MongoDB)
  • Γνώσεις DB administration
  • Γνώσεις Reporting tools
  • Γνώση σε Programming Languages (PLSQL, R, Java/JSP, .NET, Python)
  • Εμπειρία με versioning tools (SVN, GIT)
  • Δυναμισμός και αυτοπαρακίνηση
  • Ενθουσιασμός και πάθος για το καλύτερο αποτέλεσμα
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια

Η εταιρεία παρέχει:

  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Επιστήμη Πληροφορικής, Θετικές, Θετικές Επιστήμες, Πληροφορικής