Check In Agent στην Goldair Handling | Κρατικός Αερολιμένας Σαντορίνης

  • Κρατικός Αερολιμένας Σαντορίνης, Θήρα, Ελλάδα
  • Ημερομηνία ανάρτησης 14/02/2017
  • Εμφανίσεις 1267
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Η Goldair Handling Α.Ε., Ελληνική εταιρεία επίγειας εξυπηρέτησης με δραστηριότητα τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό, ζητά για τον Κρατικό Αερολιμένα Σαντορίνης:

  • Υπάλληλο Εξυπηρέτησης Επιβατών -Συνοδό Εδάφους:

Κύρια καθήκοντα και ευθύνες:

  • Έλεγχος καθηκόντων στο ημερήσιο πρόγραμμα
  • Προετοιμασία των ελεγκτηρίων εισιτηρίων που θα χρησιμοποιηθούν για κάθε πτήση
  • Διαδικασίες check-in
  • Ενημέρωση των επιβατών για την ώρα και έξοδο επιβίβασης
  • Συνοδεία αφίξεων
  • Προετοιμασία της εξόδου επιβίβασης
  • Ανακοινώσεις
  • Έλεγχος για το μέγεθος των χειραποσκευών
  • Επιβίβαση και εξακρίβωση στοιχείων

Απαραίτητα προσόντα υποψηφίων:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση ή στον τομέα της εξυπηρέτησης πελατών
  • Πτυχίο Αγγλικών επιπέδου Β2 (First Certificate in English ή ισοδύναμο)
  • Επιθυμητή δεύτερη γλώσσα
  • Απολυτήριο Λυκείου
  • Εξοικείωση με Η/Υ

Η εταιρεία προσφέρει συνεχείς ευκαιρίες εκπαίδευσης και ανάπτυξης σε πολυεθνικό περιβάλλον εργασίας.

Στείλε εδώ το βιογραφικό σου.

Επιστήμες:

Απόφοιτος Λυκείου

Γεωγραφική Περιοχή:

Νησιά Αιγαίου