Cost Estimator στην AGT Engineering & Operations Services

  • ΡΗΓΑ ΦΕΡΑΙΟΥ 2 & ΠΛΑΤΩΝΟΣ, Μεταμόρφωση
  • Ημερομηνία ανάρτησης 25/05/2018
  • Εμφανίσεις 366
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Η AGT Engineering & Operations Services είναι μία ταχέως αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρία παροχής υπηρεσιών στους τομείς των facility management, engineering projects, security & protection systems, energy & environmental etc.

Δραστηριοποιείται τόσο στην Ελλάδα, όσο και στο εξωτερικό με πελατολόγιο που συνθέτουν κορυφαίες επιχειρήσεις και οργανισμοί.

H πελατοκεντρική φιλοσοφία της, η ευρεία γκάμα υπηρεσιών που παρέχει στο πλαίσιο του total customer solutions, οι εξειδικευμένες και ιδανικές λύσεις της αναδεικνύουν την AGT Engineering & Operations Services ως μία από τις πιο αξιόπιστες εταιρίες του χώρου σε διεθνές επίπεδο.

Η εταιρία, για να ανταποκριθεί στις προκλήσεις και να συνεχίσει την αναπτυσσόμενη πορεία της, αναζητά:

Σκοπός θέσης: Kοστολόγηση έργων – συμβολαίων

Αρμοδιότητες:

  • Σύνταξη προσφορών, τεχνικών περιγραφών (method statement), χρονοδιαγράμματος, αρχειοθέτηση
  • Συγκέντρωση δικαιολογητικών και σύνταξη προαπαιτούμενων φακέλου διαγωνισμών
  • Παρακολούθηση διαδικασίας συμβάσεων έργων έως την έναρξη των εργασιών
  • Λήψη τευχών και συμμετοχή σε διαγωνισμούς μέσω ηλεκτρονικών πλατφορμών
  • Ζητήσεις προσφορών προμήθειας υλικών και εργασίας, αξιολόγηση προσφορών, εκτίμηση κόστους
  • Διαπραγμάτευση με υπεργολάβους – πελάτες
  • Ομαδική κοστολόγηση με ανάληψη τμήματος προσφοράς μεγάλου προϋπολογισμού
  • Εβδομαδιαία συνάντηση για τις προς επίδοση προσφορές
  • Διενέργεια αυτοψιών σε έργα
  • Pre construction meetings με το κατασκευαστικό τμήμα

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο μηχανολόγου / ηλεκτρολόγου μηχανικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • 3+ έτη προυπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση M/S, ειδικά Excel
  • Αποδεδειγμένη ικανότητα ταυτόχρονης διαχείρισης πολλαπλών θεμάτων με ιδιαίτερη προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες

Η AGT φροντίζει να προσφέρει σε όλους τους συνεργάτες της άριστες συνθήκες εργασίας και δυνατότητες εξέλιξης.

Η διαχείριση των βιογραφικών και των αιτήσεων θα γίνει με πλήρη εμπιστευτικότητα.

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε άμεσα το βιογραφικό σας σημείωμα, αναφέροντας τον κωδικό της θέσης «FM/COST/01».

Επιστήμες:

Επιστήμες Μηχανικών, Μηχανικών

Γεωγραφική Περιοχή:

Αττική