Events Assistant στο Public

  • Αθήνα, Κεντρικός Τομέας Αθηνών, Ελλάδα
  • Εμφανίσεις 932

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα των Δημοσίων Σχέσεων και της Διοργάνωσης Εκδηλώσεων αναζητώντας:

Αρμοδιότητες:

  • Συμμετοχή στη δημιουργία και διοργάνωση εκδηλώσεων
  • Επικοινωνία με προμηθευτές και διαχείριση τεχνικών θεμάτων παραγωγής εκδηλώσεων
  • Διαχείριση back office ενεργειών και υποστήριξη των εκδηλώσεων
  • Επικοινωνία και διαχείριση διαφορετικών ομάδων συνεργασίας (εσωτερικά κοινά, συνεργάτες και πελάτες)
  • Αξιοποίηση όλων των μέσων επικοινωνίας για την αποτελεσματικότερη προβολή των εκδηλώσεων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία 2 έτη σε ανάλογη θέση διοργάνωσης εκδηλώσεων ή συνεδρίων (hospitality management)
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ/ Κολλέγιο στον τομέα Marketing, Επικοινωνία, Διαφήμιση ή Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Ικανότητες οργάνωσης, σχεδιασμού και προγραμματισμού
  • Αποτελεσματικότητα, πάθος για αποτέλεσμα
  • Άριστη χρήση MS Office(Word, Excel, PowerPoint)
  • Καλή γνώση και χρήση Social Media
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Καινοτομία, πρωτοβουλία και προνοητικότητα
  • Ομαδικότητα και αυτοπαρακίνηση
  • Ικανότητα ανάπτυξης εποικοδομητικών διαπροσωπικών σχέσεων

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Επιστήμες Διοίκησης, Επιστήμες Επικοινωνίας, Οικονομικές Επιστήμες