Web Designer/Developer στην PartnerNET

  • Εμφανίσεις 412

Η PartnerNET επιθυμεί να προσλάβει άμεσα, για μόνιμη εργασία, συνεργάτη για την θέση Web Designer/Developer,  με τα ακόλουθα προσόντα:

Περιγραφή Θέσης:

Συνεχής συνεργασία με την ομάδα Marketing  για:

  • Κατασκευή και διαχείριση δυναμικών sites και e-shop.
  • Δημιουργία πρωτότυπων templates για sites.
  • Search engine optimization και social media marketing.
  • Συνεχή υποστήριξη και αναβάθμιση των υπαρχόντων και των μελλοντικών ιστοσελίδων.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Ολοκληρωμένες σπουδές σε αντίστοιχο αντικείμενο με το Web Design – Web Development.
  • Πολύ καλή γνώση της Adobe Creative Suite.
  • Πολύ Καλή Γνώση PHP, MySQL.
  • Πολύ καλή γνώση σε HTML5, CSS/CSS3, ιδανικά και JQuery, Ajax, Javascript.
  • Γνώση των web standards και του responsive web design.
  • Γνώση σε διαχείριση πλατφόρμας Joomla, WordPress, και Opencart.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας.

Η εταιρεία αναπτύσσεται συνεχώς και προσφέρει προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης, σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον.

Επιστήμες:

Δίπλωμα ΙΕΚ, Επιστήμη Πληροφορικής, Πληροφορικής