Head Chef στα ζαχαροπλαστεία PAUL

  • Ημερομηνία ανάρτησης 21/05/2018
  • Εμφανίσεις 268
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Γαλλική πολυεθνική εταιρία και παγκόσμιος ηγέτης στον χώρο της αρτοποιίας /ζαχαροπλαστικής αναζητά για τα καταστήματά της άτομα για τη θέση του:

Γενική περιγραφή θέσης:

  • Διασφαλίζει και ελέγχει τον σωστό τρόπο λειτουργίας της κουζίνας του καταστήματος.
  • Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να ενεργεί σύμφωνα με τα πρότυπα της και τις αξίες της εταιρίας.

Αρμοδιότητες:

  • Είναι υπεύθυνος για την εκτέλεση, εποπτεία και συντονισμό των διαδικασιών που απαιτούνται για τη σωστή λειτουργία της κουζίνας του καταστήματος.
  • Επιβλέπει την παραγωγική διαδικασία και διασφαλίζει την καλή ποιότητα των προϊόντων που παρασκευάζονται.
  • Είναι υπεύθυνος για την εκπαίδευση της ομάδας του.
  • Προγραμματίζει και οργανώνει την ομάδα της κουζίνας.
  • Ελέγχει το απόθεμα, την ποιότητα και τις ημερομηνίες λήξης των προϊόντων και των Α’ υλών.
  • Ελέγχει την καθαριότητα και σωστή συντήρηση των μηχανημάτων και σκευών που χρησιμοποιούν, αλλά και του χώρου εργασίας.
  • Διασφαλίζει τη σωστή τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας στον χώρο εργασίας.
  • Διασφαλίζει το θετικό εργασιακό κλίμα μέσω της ανοιχτής επικοινωνίας.
  • Ενεργεί σύμφωνα με τις αξίες της εταιρίας.

Προφίλ υποψηφίου – απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ελληνικής ή ξένης τουριστικής σχολής – σχολής μαγειρικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 ετών σε αντίστοιχη θέση – σε καταστήματα εστίασης
  • Προηγούμενη εμπειρία σε παραγγελίες, παραλαβές, σωστές συνθήκες αποθήκευσης και συντήρησης των τροφίμων
  • Γνώσεις σε ειδικά προϊόντα (σφολιάτες, κρουασάν, προϊόντα αρτοποιίας) θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα
  • Γνώση σε βασική ζαχαροπλαστική – θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Ικανότητα επικοινωνίας σε Ελληνικά και Αγγλικά
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εργασία σε καταστήματα υγειονομικού χαρακτήρα (καθαρό ποινικό μητρώο και βιβλιάριο υγείας)

Διαπροσωπικές ικανότητες:

  • Παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα και αποφασιστικότητα
  • Ικανότητα διοίκησης ομάδας
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Αποτελεσματική διαχείριση των καταστάσεων και άμεση εξεύρεση λύσεων

Η εταιρία προσφέρει:

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • Εκπαίδευση
  • Εργασία σε ευχάριστους χώρους
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
Επιστήμες:

Δίπλωμα ΙΕΚ, Τουριστικές, Τουριστικές Επιστήμες

Γεωγραφική Περιοχή:

Αττική