Health, Safety & Security Officer στα Public

  • Εμφανίσεις 212

Το Public, που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, αναζητά:

Ο κάτοχος της θέσης θα είναι αρμόδιος για τη διασφάλιση των σύμφωνων με τη νομοθεσία και την εταιρική στρατηγική standards υγιεινής και ασφάλειας.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός, επικαιροποίηση και συνεχής εξέλιξη πολιτικών και διαδικασιών Υγιεινής & Ασφάλειας
  • Συμβουλευτική καθοδήγηση σε πλήθος σχετικών θεμάτων, προκειμένου να διασφαλίζεται η αδιάκοπη τήρηση των σχετικών κανονισμών
  • Διεξαγωγή αναλύσεων εκτίμησης κινδύνου, ώστε να εντοπίζονται, αξιολογούνται, διευθετούνται παρακολουθούνται και αναφέρονται εστίες κινδύνου
  • Συντονισμός ανάλογων εκπαιδεύσεων
  • Διερεύνηση γεγονότων και συμβάντων, για να εντοπιστούν αιτίες και να καθοριστούν ενέργειες πρόληψης
  • Διαχείριση λειτουργιών εγκαταστάσεων, εξοπλισμού και εργασιών

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 4-6 χρόνια σχετικής εμπειρίας
  • Άριστη γνώση νομοθεσίας και διαδικασιών ασφάλειας
  • Ιδιαίτερη δεινότητα σε γραπτές αποτυπώσεις, ανάλυση δεδομένων, στατιστικές αναφορές αναλύσεων, στοχεύοντας στην ανάπτυξη πολιτικών και διαδικασιών ασφάλειας
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες, οργανωτικό πνεύμα και ικανότητα στη διαχείριση προβλημάτων
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ συναφών σχολών
  • Αρίστη γνώση χρήσης Η/Υ και Internet
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Δυνατότητα ταξιδιών στην Ελλάδα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα και λήψη πρωτοβουλιών
  • Δυναμισμός και αυτοπαρακίνηση
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση
Επιστήμες:

Απόφοιτος Πανεπιστημίου, Απόφοιτος ΤΕΙ