HR Trainee στην AVIS Hellas

  • Βασιλέως Γεωργίου 47, Χαλάνδρι, Ελλάδα
  • Εμφανίσεις 575

Η Avis κατέχει ηγετική θέση στην ελληνική αγορά στο χώρο της μίσθωσης αυτοκινήτων. Δραστηριοποιείται στην Ελλάδα από το 1960, με ένα διευρυμένο δίκτυο από 80 σταθμούς ενοικίασης και με στόλο 31.000 αυτοκινήτων στην Ελλάδα αναζητά να καλύψει:

  • ΘΕΣΕΙΣ ΠΡΑΚΤΙΚΗΣ ΑΣΚΗΣΗΣ HR TRAINEE για τελειόφοιτους Α.Ε.Ι. και Τ.Ε.Ι.

Αρμοδιότητες Θέσης:

Οι ασκούμενοι που θα εκπονήσουν την πρακτική τους θα συμμετέχουν:

  • στις διαδικασίες αναζήτησης και επιλογής ανθρώπινου δυναμικού
  • στην καθημερινή υποστήριξη της Διεύθυνσης Ανθρώπινου Δυναμικού (προετοιμασία υλικού, συγκέντρωση στοιχείων, αιτήματα εργαζομένων κτλ.)
  • στις διαδικασίες πρόσληψης (συγκέντρωση στοιχείων, τήρηση αρχείων εργαζομένων κτλ.)
  • στην υποστήριξη εργασιών μισθοδοσίας και συστήματος παροχών (συγκέντρωση στοιχείων αδειών/ασθενειών , τήρηση αρχείων εργαζομένων κτλ.)
  • στο σχεδιασμό και στην υλοποίηση του εκπαιδευτικού προγράμματος και στην υποστήριξη της ανάπτυξης και επαγγελματικής εξέλιξης του προσωπικού

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Δικαίωμα εκπόνησης πρακτικής άσκησης
  • Καλή γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή ικανότητα επικοινωνίας

Οι σπουδαστές που θα πραγματοποιήσουν την πρακτική τους άσκηση στην Avis , θα έχουν τη δυνατότητα να έρθουν σε επαφή με οργανωμένα συστήματα, να αποκτήσουν επαγγελματική εμπειρία, να αναπτύξουν τις δεξιότητές τους  και να χτίσουν τα θεμέλια της επαγγελματικής τους εμπειρίας στο πεδίο ενδιαφέροντός τους.

Στείλε εδώ το βιογραφικό σου.

Επιστήμες:

Απόφοιτος Πανεπιστημίου, Απόφοιτος ΤΕΙ, Επιστήμες Διοίκησης