Product Manager SDA & Home Comfort στο Public

  • Κηφισιά, Greece
  • Εμφανίσεις 1645

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να αναπτύξει την Εμπορική ομάδα και αναζητά:

Αρμοδιότητες:

  • Έρευνα αγοράς, ανάλυση προσφορών και αγορά προϊόντων από προμηθευτές εσωτερικού και εξωτερικού
  • Συμμετοχή στην εταιρική πολιτική merchandising και επίβλεψη υλοποίησης στα εμπορικά καταστήματα της εταιρείας
  • Ευθύνη προβολής των προϊόντων της κατηγορίας στα καταστήματα
  • Προσαρμογή βάσης κωδικών σύμφωνα με το δυνητικό κοινό της εκάστοτε κατηγορίας
  • Διαπραγμάτευση, επικοινωνία και ανάπτυξη επαγγελματικών σχέσεων με προμηθευτές
  • Ανάλυση Ανταγωνισμού και υποστήριξη στη διαμόρφωση της τιμολογιακής πολιτικής
  • Έλεγχος προϊόντων και διαχείριση καθημερινών συναλλαγών
  • Σύνταξη αναφορών πωλήσεων (sales/stock/margin reports) ανά προμηθευτή και κατηγορία προϊόντος

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Τουλάχιστον 2ετή προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση τμήματος αγορών εμπορικής εταιρείας
  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ-ΤΕΙ Διοίκησης Επιχειρήσεων, Οικονομικών ή άλλου συναφούς κλάδου
  • Πολύ καλή γνώση των προϊόντων Τεχνολογίας και των εξελίξεών της
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυναμισμός και αυτοπαρακίνηση
  • Εμπορική, μεθοδική και στρατηγική αντίληψη
  • Ενθουσιασμός και πάθος για το καλύτερο αποτέλεσμα
  • Άριστη γνώση Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Πολύ καλή γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Κάτοχος μεταπτυχιακού τίτλου
  • Χρήση SAP ή ανάλογου λογισμικού συστήματος
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη
  • Άριστες αναλυτικές και οργανωτικές ικανότητες

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Διοίκησης, Επιστήμες Διοίκησης, Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες