Service Technician στο Public | Δράμα

  • Δράμα, Ελλάδα
  • Ημερομηνία ανάρτησης 12/12/2017
  • Εμφανίσεις 361
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει για τo κατάστημα του στη Δράμα:

Ο/Η κάτοχος της θέσης διατηρεί ενεργό ρόλο στην εκτέλεση τεχνικών εργασιών στο τμήμα service και μεριμνά για την εύρυθμη λειτουργία του συνόλου των διαδικασιών που ορίζει η εταιρία.

Αρμοδιότητες:

• Ενδελεχής έλεγχος, διάγνωση σφαλμάτων και επισκευή συσκευών (laptops, desktops, tablets & κινητά τηλέφωνα)

• Εγκατάσταση και αναβάθμιση Software και Hardware

• Έγκαιρη και ορθή ενημέρωση του μηχανογραφικού συστήματος

• Επίτευξη των μηνιαίων KPI’s που έχουν τεθεί από την εταιρία

• Γρήγορη και αποτελεσματική εξυπηρέτηση πελατών (εσωτερικών & εξωτερικών)

Απαραίτητα Προσόντα:

• Κάτοχος πτυχίου Ανώτατης σχολής (ΑΕΙ / ΤΕΙ / Κολλέγιο / ΙΕΚ) κατεύθυνσης Τεχνικού Η/Υ, Ηλεκτρονικής, Πληροφορικής ή συναφούς κλάδου

• Προϋπηρεσία 2 – 3 χρόνια σε ανάλογη θέση

• Άριστη ικανότητα ελέγχου, διάγνωσης / εντοπισμού σφαλμάτων, και επισκευής

• Άριστη γνώση εγκατάστασης και αναβάθμισης Software και Hardware

• Εμπειρία σε λογιστική διαχείριση αποθεμάτων και ERP/CRM (πχ. SAP) προγραμμάτων

• Καλή χρήση Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint, Explorer)

• Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)

Επιθυμητά Προσόντα:

• Επικοινωνιακές και διαπροσωπικές ικανότητες με προσανατολισμό στην άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη

• Αποφασιστικότητα και ενθουσιασμός για την επίτευξη στόχων

• Υψηλό αίσθημα ευθύνης και αυτοπαρακίνησης

• Σωστή διαχείριση χρόνου, ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Η εταιρεία παρέχει:

• Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών

• Διαρκή εκπαίδευση

• Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Επιστήμες:

Δίπλωμα ΙΕΚ, Επιστήμες Μηχανικών, Επιστήμη Πληροφορικής, Μηχανικών, Πληροφορικής

Γεωγραφική Περιοχή:

Ανατολική Μακεδονία και Θράκη