Social Media Manager στην ΚΑΡΥΔΗΣ

  • Εμφανίσεις 311

Η ΚΑΡΥΔΗΣ Α.Ε,  η ταχύτερα αναπτυσσόμενη εταιρεία στον τομέα καπνικών- ζαχαρωδών-τροφίμων –ποτών μικρής λιανικής ζητά:

Αρμοδιότητες:

Ο  Social Media Manager  θα έχει υπό την ευθύνη του θα καταστρώσει την πολιτική κοινωνικής δικτύωσης, θα αναπτύξει σχέδιο για να κάνει την εταιρία πιο γνωστή, θα δημιουργήσει «κίνηση» στη σελίδα της επιχείρησης και θα αναπτύξει νέες τάσεις και πωλήσεις.

Απαραίτητα προσόντα:
  • Εχει γνώσεις και εμπειρία από το παραδοσιακό marketing. Το πτυχίο marketing είναι ένα επιπλέον προσόν αλλά δεν είναι απαραίτητη η αντίστοιχη εμπειρία.
  • Δείχνει δημιουργικότητα και αποδεδειγμένη βαθιά γνώση στην κοινωνική δικτύωση.
  • Ειδικός στην διαχείριση, ανάπτυξη και έκδοση του περιεχομένου blog.
  • Έχει την ικανότητα να περνάει από τη δημιουργική στην αναλυτική πλευρά του marketing και να δείχνει πώς αποδίδουν οι ιδέες του.
  • Δείχνει σε βάθος γνώση και κατανόηση των πλατφορμών κοινωνικής δικτύωσης και των αντίστοιχων σελίδων τους (Facebook, Twitter, Yelp, Google+Local, YouTube, Instagram, Pinterest etc.) καθώς και πώς μπορεί κάθε πλατφόρμα να χρησιμοποιηθεί σε διαφορετικές περιπτώσεις.
  • Έχει εξαιρετικές ικανότητες στο γραπτό και προφορικό λόγο.
  • Γνωρίζει τα blogs που σχετίζονται με το αντικείμενο της εταιρίας.
  • Μπορεί να μεταφέρει αποτελεσματικά και με σαφήνεια ιδέες γραπτώς αλλά και σε βίντεο.
  • Διατηρεί σχέσεις που ευνοούν τις πωλήσεις εντός και εκτός διαδικτύου.
  • Μπορεί να συνεργαστεί καλά σε ομάδα αλλά δε διστάζει και να αναλάβει την ηγεσία και καθοδήγηση άλλων εργαζομένων αν χρειαστεί (π.χ. ανάπτυξη περιεχομένου, δημιουργία και επεξεργασία περιεχομένου και online διαχείριση φήμης)
  • Έχει καλή τεχνική κατάρτιση και αντιλαμβάνεται γρήγορα και εύκολα τα νέα εργαλεία.
  • Γνωρίζει τις αρχές της βελτιστοποίησης των μηχανών αναζήτησης, συμπεριλαμβανομένης της αναζήτησης με λέξεις-κλειδιά.
  • Έχει γνώση και προσωπική εμπειρία με το WordPress.
  • Κατέχει τεχνικές για προσέλκυση πελατών. Μπορεί να εντοπίζει εγκαίρως πιθανώς αρνητικές καταστάσεις και να επιλύει διαφωνίες.

Παρέχονται

  • Μόνιμη θέση εργασίας
  • Σταθερός μισθός & Bonus βάσει επίτευξης στόχων προώθησης
  • Εταιρικό κινητό & εξοπλισμός
Επιστήμες:

Απόφοιτος Πανεπιστημίου, Απόφοιτος ΤΕΙ