IT support practical study στη SKYBRIDGE PARTNERS LTD

  • Εμφανίσεις 511

Η Skybridge Partners ιδρύθηκε το 2010 για να βοηθήσει επιχειρήσεις να επικεντρωθούν στο αντικείμενο που γνωρίζουν καλύτερα αναλαμβάνοντας μέρος των δραστηριοτήτων τους το οποίο δεν βρίσκεται στο επίκεντρο της επιχειρηματικής τους διαφοροποίησης.

Σχεδιάζει και υλοποιεί εφαρμογές επιδιώκοντας να προσφέρει καλύτερη ποιότητα υπηρεσίας με άμεσο και μετρήσιμο αποτέλεσμα για τους πελάτες της.

Στα πλαίσια λειτουργίας της, αναζητά τελειόφοιτο ΤΕΙ για πρακτική άσκηση στη θέση του IT support:

  • IT support

Αρμοδιότητες:

Ο συνεργάτης στη θέση του IT support έχει τα παρακάτω καθήκοντα:

  • Καθημερινός έλεγχος ορθής λειτουργίας συστημάτων βάση διαδικασίας Check List
  • Έλεγχος ορθής λειτουργίας των υπολογιστών, εκτυπωτών και λοιπού εξοπλισμού στους χώρους εργασίας.
  • Έλεγχος ορθής λήψης αντιγράφων ασφαλείας (backup)
  • Συντήρηση σε υπάρχουσες διαδικασίες και συγγραφή νέων διαδικασιών κατόπιν αιτήματος
  • Εκτέλεση διαδικασίας ένταξης νέων υπαλλήλων στα συστήματα της εταιρείας (FC-IN / FC-OUT)
  • Εκτέλεση διαδικασίας απενεργοποίησης πρόσβασης στα συστήματά της εταιρείας όσον αφορά τους υπαλλήλους που αποχωρούν
  • Επίβλεψη εργασιών στους χώρους της εταιρείας
  • Έρευνα αγοράς και παραγγελιών κατόπιν αιτήματος.

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Φοιτητής σε Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό ίδρυμα σχετικής ειδικότητας
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών.
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και σύγχρονων λειτουργικών προγραμμάτων.
  • Υπευθυνότητα, μεθοδικότητα και συνέπεια
  • Οργανωτικές Ικανότητες

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Πλήρη υποστήριξη και εκπαίδευση
  • Αμοιβή όπως ορίζεται από την ισχύουσα νομοθεσία
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Στείλε εδώ το βιογραφικό σου.

Επιστήμες:

Επιστήμη Πληροφορικής