Βοηθός Λογιστή σε εταιρεία παραγωγής καλλυντικών | Αθήνα

  • Ημερομηνία ανάρτησης 17/10/2017
  • Εμφανίσεις 317
Επισκόπηση θέσης εργασίας
Ανώνυμη εταιρεία Παραγωγής Καλλυντικών & Ιατροτεχνολογικών Προϊόντων με δραστηριότητα στην Ελλάδα & το Εξωτερικό, ζητά να προσλάβει:
Ο κάτοχος της θέσης θα έχει τις ακόλουθες αρμοδιότητες:
  • Καταχώρηση παραστατικών (αγορών, δαπανών, εισπράξεων και πληρωμών)
  • Καθημερινή επιμέτρηση των προς αποστολή προϊόντων και έκδοση των σχετικών παραστατικών διακίνησης
  • Τιμολογήσεις προϊόντων
  • Συμφωνία υπολοίπων πελατών και προμηθευτών και του συνόλου των λογαριασμών
  • Αρχειοθέτηση εγγράφων του λογιστηρίου
  • Συμμετοχή στην έκδοση της μισθοδοσίας και τη σύνταξη των μηνιαίων reports
Απαραίτητα προσόντα:
  • Απόφοιτος Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. οικονομικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία 2-3 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Άριστη γνώση Αγγλικών & χρήσης Η/Υ
  • Προσαρμοστικότητα και ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Οργανωτική ικανότητα, μεθοδικότητα και επιμονή
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (για τους άνδρες υποψήφιους)
  • Επιθυμητή η γνώση ERP Συστήματος
Επιστήμες:

Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες

Γεωγραφική Περιοχή:

Αττική