Βοηθός Λογιστή στην P. KOSTOPOULOS SONS

  • Moschato, Greece
  • Ημερομηνία ανάρτησης 15/02/2018
  • Εμφανίσεις 421
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Ανώνυμη εταιρία  με έδρα το Μοσχάτο Αττικής ζητά να προσλάβει Βοηθό Λογιστή, με σύμβαση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Κύρια καθήκοντα:

  • Συμμετοχή σε όλο το φάσμα της λειτουργίας του λογιστηρίου, ώστε να διασφαλίζεται η συμμόρφωση με τις ισχύουσες νομοθετικές και φορολογικές διατάξεις.
  • Συμμετοχή στη καθημερινή ροή των εργασιών του λογιστηρίου όπως: Συμφωνίες με προμηθευτές και πελάτες,  καταχώρηση παραστατικών εισπράξεων – δαπανών  -έλεγχος και συμφωνία απαιτήσεων – μισθοδοσία .
  • Γνώση σύνταξης και υποβολής δηλώσεων ΦΠΑ – ΦΜΥ
  • Γνώση Ασφαλιστικών διατάξεων.

Επιθυμητά προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης.
  • Τουλάχιστον τριετής εμπειρία σε μηχανογραφημένο λογιστήριο.
  • Πολύ καλή γνώση εφαρμογών Office,  με έμφαση στο excel.
  • Πολύ καλή γνώση  ERP ( SINGULAR GALAXY)  .
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Καθημερινή παρακολούθηση λογιστικών και ασφαλιστικών εξελίξεων.
  • Ικανότητες επικοινωνίας, ομαδικό πνεύμα, οργάνωση.
  • Προσήλωση στην επίτευξη στόχων και αποτελεσματικότητα.

Παροχές Εταιρίας

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
Επιστήμες:

Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες

Γεωγραφική Περιοχή:

Αττική