Βοηθός Λογιστή στη Margins | Accountants & Advisors

  • Δάφνη, Greece
  • Ημερομηνία ανάρτησης 13/02/2018
  • Εμφανίσεις 635
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Περίληψη Θέσης:

Περιοχή εργασίας: Δάφνη, Αττική-Αθήνα
Κατηγορία εργασίας: Πλήρης Απασχόληση

Βασικές Αρμοδιότητες:

  • Καταχώρηση Λογιστικών Εγγραφών (απλογραφικά – διπλογραφικά)
  • Συμφωνία προμηθευτών, πελατών
  • Συμφωνίες τραπεζών
  • Συμμετοχή στη σύνταξη κατάστασης λογαριασμού αποτελεσμάτων χρήσης, κλείσιμο ισολογισμού

Απαιτήσεις

Απαιτούμενα Προσόντα:
  • Προϋπηρεσία σε διπλογραφικά βιβλία
  • Καλή γνώση Φορολογικής Νομοθεσίας, Ελληνικών Λογιστικών Προτύπων και Ε.Γ.Λ.Σ.
  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ Λογιστικής/ Οικονομικής Κατεύθυνσης.
  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office

Πρόσθετα προσόντα που θα εκτιμηθούν:

  • Εχεμύθεια, υπευθυνότητα, εργατικότητα και σημασία στη λεπτομέρεια
  • Διάθεση για μάθηση και συνεργάσιμο χαρακτήρα

Η εταιρία παρέχει:

  • Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας με απεριόριστες προοπτικές εξέλιξης.

Ημερομηνία έναρξης: Το συντομότερο δυνατόν

Τηλ: 210 9010005

Η καταληκτική προθεσμία για την υποβολή των βιογραφικών είναι μέχρι τις 30 Νοεμβρίου 2017.

Επιστήμες:

Οικονομικές, Οικονομικές Επιστήμες

Γεωγραφική Περιοχή:

Αττική