Εισηγητές (Module Leaders) στο Πεδίο της Γνωστικής Ψυχολογίας/ Lecturers in the Field of Cognitive Psychology στο Μητροπολιτικό Κολλέγιο

  • Εμφανίσεις 252

To Μητροπολιτκό Κολλέγιο, στο πλαίσιο της στελέχωσης της σχολής ανθρωπιστικών επιστημών ζητά να προσλάβει:

Περιοχή: Μαρούσι – Πειραιάς

Τύπος απασχόλησης: μερική απασχόληση

Κωδικός εργασίας: PSY/COG218

Περιγραφή θέσης:

Οι κατάλληλοι υποψήφιοι θα είναι υπεύθυνοι για τον συντονισμό και την εποπτεία εκπαιδευτικών ενοτήτων του προπτυχιακού προγράμματος Ψυχολογίας, σύμφωνα με τους κανονισμούς του Μητροπολιτικού Κολλεγίου και το σύστημα ποιότητας των συνεργαζόμενων βρετανικών πανεπιστημίων.

Προφίλ υποψηφίων:

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν:

  • Διδακτορικό ή μεταπτυχιακό τίτλο σπουδών στη Γνωστική Ψυχολογία ή στη Νεύρο-Γνωστική Επιστήμη
  • Δημοσιευμένες εργασίες σε έγκριτα επιστημονικά περιοδικά, βιβλία ή/ και πρακτικά συνεδρίων
  • Εξοικείωση με το βρετανικό σύστημα ανώτατης εκπαίδευσης
  • Διδακτική και ερευνητική εμπειρία τριών (3) ετών στην τριτοβάθμια εκπαίδευση
  • Άριστη γνώση αγγλικών σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Ηγετικές και οργανωτικές δεξιότητες, καθώς και εμπειρία εργασίας σε ομάδες
  • Άριστη χρήση Η/Υ

Το κολλέγιο πρoσφέρει:

  • Ικανοποιητικές αποδοχές αναλόγως των προσόντων
  • Εργασία σε σύγχρονο εκπαιδευτικό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη του διδακτικού του προσωπικού
  • Επαγγελματική και ακαδημαϊκή καταξίωση

AKMI Metropolitan College, Faculty of Ηuman Sciences considers applications for

Job Description:

Candidates will be responsible for the delivery of lectures in the fields of Cognitive and/or Neurocognitive Psychology in accordance with the internal regulations of AKMI Metropolitan College and the Quality System of collaborating British Universities. Moreover, they will develop and materialize academic and research activities and events aiming at the development of the Faculty and the support of the academic and professional background of our students/graduates.

Candidate profile:

Candidates for the position should have:

  • Phd or postgraduate title relevant to the position
  • Publications in academic journals, books and / or conferences will be considered as a serious asset
  • Knowledge and familiarity with the British Higher Education System in terms of teaching, management and research experience
  • Teaching or research experience of 3 years in higher education
  • English fluency in writing and communicating
  • Leadership and organizational skills, as much asexperience in acting as a team leader
  • Skills in using modern technology and applicatons

The College offers:

  • Satisfactory salary in accordance with their qualifications
  • Working in a contemporary environment
  • Continuous staff training and development
  • Professional and academic recognition
Επιστήμες:

Ανθρωπιστικές, Ανθρωπιστικές Επιστήμες