Μάγειρας Α’ στα ζαχαροπλαστεία PAUL | Αθήνα

  • Εμφανίσεις 829

Γαλλική πολυεθνική εταιρεία και παγκόσμιος ηγέτης στο χώρο της αρτοποιίας / ζαχαροπλαστικής αναζητά για τα καταστήματά της άτομα για την θέση του:

Γενική Περιγραφή θέσης

Eίναι υπεύθυνος για την παρασκευή όλης της γκάμας του προσφερόμενου menu σύμφωνα με τα πρότυπα, χρονοδιαγράμματα και συνταγές του PAUL
Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να ενεργεί σύμφωνα με τα πρότυπα της και τις αξίες της εταιρείας

Αρμοδιότητες

  • Είναι υπεύθυνος για την προετοιμασία/ παρασκευή προσφερόμενου menu σύμφωνα με τα  προκαθορισμένα πρότυπα και προδιαγραφές
  • Επιμελούνται την καθαριότητα και καλή συντήρηση των μηχανημάτων και σκευών που χρησιμοποιούν κατά την εργασία τους, αλλά και του χώρου εργασίας
  • Ακολουθεί τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας στο χώρο εργασίας
  • Συμβάλλει στη δημιουργία θετικού εργασιακού περιβάλλοντος
  • Ενεργεί με ήθος και ειλικρίνεια
  • Ενεργεί σύμφωνα με  τις αξίες της εταιρείας

Προφίλ υποψηφίου/ απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ελληνικής ή ξένης τουριστικής σχολής – Σχολή Μαγειρικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητα  επικοινωνίας σε Ελληνικά & Αγγλικά
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εργασία σε καταστήματα υγειονομικού χαρακτήρα (καθαρό ποινικό μητρώο και βιβλιάριο υγείας)

Διαπροσωπικές Ικανότητες

  • Παρατηρητικότητα, μεθοδικότητα και αποφασιστικότητα
  • Ομαδικότητα και Συνεργασία
  • Αποτελεσματική διαχείριση των καταστάσεων και άμεση εξεύρεση λύσεων

Η εταιρεία προσφέρει

  • Πλήρη απασχόληση
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών και ασφάλιση
  • Εκπαίδευση
  • Εργασία σε ευχάριστους χώρους
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης

Απόφοιτος ΤΕΙ, Δίπλωμα ΙΕΚ, Τουριστικές, Τουριστικές Επιστήμες