Μηχανολόγος Μηχανικός Παραγωγής στην ΚΡΙ ΚΡΙ

  • Σέρρες, Ελλάδα
  • Εμφανίσεις 889

Η βιομηχανία γάλακτος ΚΡΙ ΚΡΙ, ζητά να προσλάβει στις Σέρρες:

  • Μηχανολόγος Μηχανικός Παραγωγής

Αρμοδιότητες:

  • Ελέγχει την καλή λειτουργία του εξοπλισμού παραγωγής και καταγράφει τυχόν παρατηρήσεις στο έντυπο βλαβών.
  • Είναι υπεύθυνος για την τήρηση του προγράμματος προληπτικών συντηρήσεων του εξοπλισμού παραγωγής.
  • Σε κάθε μηχανολογική βλάβη επεμβαίνει άμεσα για την επίλυση του προβλήματος
  • Πριν την έναρξη της προληπτικής συντήρησης ελέγχει τα χορηγημένα ανταλλακτικά και τα διαθέσιμα εργαλεία για τυχόν λάθη χορήγησης ή ελλείψεις. Σε τέτοια περίπτωση ειδοποιεί άμεσα τον υπεύθυνο Συστήματος Προληπτικής Συντήρησης για την έγκαιρη διόρθωση του λάθους.
  • Συνεργάζεται με τους εργοδηγούς γραμμής για την προετοιμασία των γραμμών παραγωγής σύμφωνα με το πρόγραμμα παραγωγής.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτος σχολής ΑΤΕΙ Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ή Μηχανολόγων Μηχανικών
  • Ικανότητα ανάγνωσης και σύνταξης μηχανολογικών και ηλεκτρολογικών σχεδίων
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Εμπειρία  > 2 ετών σε αντίστοιχη θέση θα θεωρηθεί ανταγωνιστικό πλεονέκτημα
  • Γνώσεις λειτουργίας και συντήρησης αντλιών, κινητήρων και δικτύων πεπιεσμένου αέρα κρίνονται απαραίτητες
  • Καλή γνώση Αγγλικών ή Γερμανικών θα εκτιμηθεί
  • Ηλικία μέχρι 32 ετών
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες

 Για τη παραπάνω θέση προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Δια βίου εκπαίδευση και επιμόρφωση
  • Σύγχρονο, ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας

Στείλε εδώ το βιογραφικό σου σημείωμα εδώ ή στην Τ.Θ.75 Σέρρες ή στο FAX 23210-68311.

Επιστήμες:

Επιστήμες Μηχανικών

Γεωγραφική Περιοχή:

Ανατολική Μακεδονία και Θράκη