Συντονιστής Ασφαλειών Υγείας (Sales Manager Health) στο insurancemarket.gr

  • Αθήνα, Κεντρικός Τομέας Αθηνών, Ελλάδα
  • Εμφανίσεις 531
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Το insurancemarket.gr αναζητά:  Συντονιστή Ασφαλειών Υγείας

Χαρακτηριστικά Θέσης:

Το insurancemarket.gr , το πρώτο πραγματικό Online marketplace ασφαλειών , όπου παρουσιάζονται αναλυτικά τα προγράμματα και οι εξατομικευμένες προσφορές των μεγαλύτερων ασφαλιστικών εταιρειών, αναπτύσσεται και αναζητά Συντονιστή ασφαλειών υγείας στην προσπάθεια στελέχωσης και συντονισμού του παραγωγικού δικτύου Υγείας.

Ο Ρόλος του Συντονιστή Ασφαλειών Υγείας είναι να συντονίζει και να εποπτεύει την ομάδα ασφαλιστικών συμβούλων υγείας  προς τη υλοποίηση  και κατάκτηση των εταιρικών στόχων.  Λειτουργεί πάντα ακολουθώντας το όραμα και τις αρχές του insurancemarket.gr για υποστήριξη , φροντίδα και αντικειμενικότητα ,  πάντα προς όφελος του πελάτη. Υποστηρίζει, καθοδηγεί, παρακινεί και εκπαιδεύει την ομάδα αναπτύσσοντας ένα αποτελεσματικό παραγωγικό δίκτυο στον τομέα ασφαλειών Υγείας!

Είναι μια μοναδική ευκαιρία καριέρας , όπου η εξέλιξη και το εισόδημα του διαμορφώνονται σύμφωνα με τη προσωπική δραστηριότητα του αλλά και την καθοδήγηση της ομάδας!

Σχετικά με την εταιρεία insurancemarket.gr.

Το insurancemarket.gr, ο μεγαλύτερος online μεσίτης γενικών ασφαλειώνμε πάνω από 200.000 ενεργούς πελάτες,  επεκτείνει την δραστηριότητα του στο χώρο των υπηρεσιών υγείας και αναπτύσσει το δίκτυο των ασφαλιστικών του συμβούλων.

Στόχος μας στο νέο μας εγχείρημα είναι να βοηθήσουμε τον Έλληνα καταναλωτή και κυρίως το ήδη υπάρχον πελατολόγιό μας, να αποκτήσει το βέλτιστο πρόγραμμα υγείας με βάση την ανάλυση αναγκών του και την οικονομική του δυνατότητα.

Η κορυφαία εξυπηρέτηση του πελάτη μας, είναι προτεραιότητά μας, για αυτό η εταιρεία μας αποτελείται από άρτια εκπαιδευμένο προσωπικό και έχει διακριθεί για την υψηλού επιπέδου αγοραστική εμπειρία που παρέχει.

Πιστοί στις αρχές μας και στην πελατοκεντρική μας προσέγγιση, επιθυμούμε να στελεχώσουμε το νέο τμήμα υπηρεσιών υγείας με συνεργάτες ικανούς και αφοσιωμένους στην σωστή εξυπηρέτησή του πελάτη και στην ουσιαστική ενημέρωση και υποστήριξή του.

Αρμοδιότητες  Συντονιστή Ασφαλειών Υγείας:

Ο Συντονιστής Ασφαλειών Υγείας είναι υπεύθυνος για :

  • Την ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων από εξειδικευμένους συμβούλους στον τομέα ασφαλειών υγείας
  • Την εκπαίδευση , καθοδήγηση και εποπτεία των συμβούλων υγείας.
  • Την κινητοποίηση και παρακίνηση της ομάδας σε διαρκή ανάπτυξη και εξέλιξη.
  • Την επίτευξη στόχων παραγωγής – πωλήσεων και υλοποίηση μεθόδων ανάπτυξης εταιρείας.

Απαραίτητες Δεξιότητες – Προσόντα:

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία στον τομέα ασφαλειών υγείας τουλάχιστον 5 έτη. (κατά προτίμηση ως συντονιστής υγείας )
  • Εμπειρία και άριστη γνώση ασφαλιστικής αγοράς στον τομέα υγείας.
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και ευχέρεια διαπραγμάτευσης.
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και δεξιότητες επιρροής.
  • Ευελιξία και επικέντρωση στην επίτευξη των στόχων.
  • Πολύ καλή γνώση Υπολογιστών.
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.
  • Πιστοποίηση Ασφαλιστικού Συμβούλου τύπου Α.

Παρέχονται:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών.

–  Υψηλές Αποδοχές  ως προμήθεια συμβολαίων  και διατήρησης ενεργών συμβολαίων.
–  Bonus παραγωγικότητας και επίτευξης στόχων εταιρείας.

  • Δυνατότητα για ευέλικτη εργασία και αυτονομία.
  • Δυναμικό και εξελισσόμενο περιβάλλον εργασίας.

Στείλε εδώ το βιογραφικό σου.

Επιστήμες:

Δίπλωμα ΙΕΚ, Υπόλοιπες Επιστήμες