Τεχνικός Βάρδιας (Shift Technician) στη JACOBS DOUWE EGBERTS

  • Οινόφυτα, Greece
  • Εμφανίσεις 333

Στη JACOBS DOUWE EGBERTS, πολυεθνική εταιρία καφέ, με παρουσία σε περισσότερες από 100 χώρες διαμέσου αγαπημένων brands όπως, JacobsLORTassimoDouwe Egberts και BRAVOαντλούμε την έμπνευσή μας από την αντίληψη πως μόνο απίστευτες στιγμές μπορούν να δημιουργηθούν πάνω από μια κούπα καφέ και καθοδηγούμαστε από το όραμά μας, ότι όλοι αξίζουν τον καφέ που αγαπούν.

Έλα στην ομάδα μας και γίνε κι εσύ Πρωταθλητής στη Δημοκρατία του Καφέ!

Περιγραφή Θέσης

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει βιομηχανική εμπειρία σε παραγωγική δραστηριότητα, γνώσεις Μηχανολογίας ή Ηλεκτρολογίας, οργανωτικές δεξιότητες και δυνατότητα ενασχόλησης με το σύνολο των αναγκών λειτουργίας της παραγωγικής μας μονάδας.

Αρμοδιότητες
  • Θα είναι υπεύθυνος για την εφαρμογή του προγράμματος συντήρησης του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού και των κτιριακών εγκαταστάσεων.
  • Θα συμμετέχει ενεργά στην άμεση αποκατάσταση έκτακτων βλαβών και τον περιορισμό του χρόνου διακοπής λειτουργίας της παραγωγής.
  • Θα έχει την ευθύνη της σωστής διάγνωσης προβλημάτων ώστε  να επικοινωνεί αποτελεσματικά  με εξωτερικούς συνεργάτες για την επίλυσή τους αλλά και την εξασφάλιση υπηρεσιών και ανταλλακτικών.
  • Θα έχει καθημερινή συνεργασία με τον προϊστάμενο Παραγωγής και Ποιότητας για τον έγκαιρο εντοπισμό και την επίλυση προβλημάτων.
  • Θα έχει την ευθύνη λειτουργίας και χειρισμού γραμμών παραγωγής, μηχανών και λοιπού εξοπλισμού επεξεργασίας καφέ.
  • Θα παρακολουθεί τους δείκτες που αφορούν την λειτουργία και την απόδοση του μηχανολογικού εξοπλισμού και θα τηρεί τον προϋπολογισμό της συντήρησης.
  • Θα τηρεί και θα εφαρμόζει πιστά τους κανόνες Υγιεινής και Ασφάλειας Τροφίμων καθώς και ασφάλειας εργαζομένων.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Μηχανολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού (ΤΕΙ).
  • Πενταετής προϋπηρεσία σε βιομηχανικό περιβάλλον κατά προτίμηση σε αντίστοιχη θέση.
  • Γνώσεις χειρισμού και συντήρησης συσκευαστικών μηχανών και μηχανών παραγωγής.
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και επιθυμητή γνώση ERP-SAP και συστημάτων διαχείρισης παραγωγής.
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενο ωράριο

Επιπλέον επιθυμητά προσόντα:

  • Κάτοικος της ευρύτερης περιοχής της Βοιωτίας (Οινόφυτα, Χαλκίδα)
  • Δίπλωμα Οδήγησης
  • Άδεια/Γνώσεις χειρισμού περονοφόρου

Η εταιρεία μας προσφέρει δυνατότητες εξέλιξης σ’ ένα σύγχρονο, πολυεθνικό περιβάλλον και ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.

Επιστήμες:

Επιστήμες Μηχανικών, Μηχανικών

Γεωγραφική Περιοχή:

Στερεά Ελλάδα