Τεχνικός Μηχανών Παραγωγής στη Pharmathen

  • Σάπες, Ροδόπη, Ελλάδα
  • Εμφανίσεις 450

Η Pharmathen επικεντρώνεται στην ανάπτυξη και εμπορία φαρμακευτικών προϊόντων, κατέχοντας ισχυρή θέση στον τομέα των γενόσημων (generics) ιδιοσκευασμάτων. Με τρία τελευταίας τεχνολογίας ερευνητικά εργαστήρια και δύο παραγωγικές μονάδες, η Pharmathen είναι μία πλήρως καθετοποιημένη εταιρεία με δραστηριότητες που εκτείνονται από την ανάπτυξη φαρμακευτικών προϊόντων έως και τη διανομή τους. Το ανθρώπινο δυναμικό της εταιρείας περιλαμβάνει περισσότερα από 1000 άτομα, τα οποία εργάζονται στους τομείς Έρευνας και Ανάπτυξης (R&D), παραγωγής και διανομής των φαρμάκων σε περισσότερες από 85 χώρες παγκοσμίως.

Στα πλαίσια της ανάπτυξης της, επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της:

Ο κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Engineering Manager και θα είναι υπεύθυνος για τον έλεγχο της σωστής λειτουργίας του ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού, θα έχει την ευθύνη της επίλυσης τυχόν προβλημάτων που προκύπτουν καθώς και την συντήρηση των μηχανημάτων.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Συντήρηση των μηχανών παραγωγής τηρώντας αρχεία συντήρησης και βελτίωσης τους
  • Ευθύνεται για την ασφαλή λειτουργία του μηχανολογικού εξοπλισμού
  • Συντήρηση των χώρων παραγωγής και ποιοτικού ελέγχου
  • Τήρηση ειδικών αρχείων για τη συντήρηση των χώρων

Απαιτήσεις

Απαραίτητα προσόντα:

  • Απόφοιτοι Τ.Ε.Ι. ή Ι.Ε.Κ. ή Τ.Ε.Λ. Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας
  • Τουλάχιστον δύο (2) έτη προηγούμενη σχετική εργασιακή εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον κυρίως σε δίκτυα υγραερίου και ατμού
  • Υπευθυνότητα και μεθοδικότητα
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες / κυλιόμενο ωράριο
  • Εργασιακή εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον εργασίας
  • Εμπειρία σε χειρισμό μηχανών παραγωγής / συσκευασίας
  • Πολύ καλή γνώση, τόσο γραπτά όσο και προφορικά της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας.

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και επιπρόσθετες παροχές
  • Συνεχή εκπαίδευση σε μια εταιρεία δυναμικά αναπτυσσόμενη
Επιστήμες:

Δίπλωμα ΙΕΚ, Επιστήμες Μηχανικών, Μηχανικών

Γεωγραφική Περιοχή:

Ανατολική Μακεδονία και Θράκη