Υπάλληλοι Service/Σερβιτόροι για Εστιατόριο & Café στην Αίγλη Ζαππείου

  • Ημερομηνία ανάρτησης 13/06/2017
  • Εμφανίσεις 532
Επισκόπηση θέσης εργασίας

Η Αίγλη Ζαππείου αναζητά για άμεση πρόσληψη ενθουσιώδεις νέους και νέες με ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα για να εργαστούν ως προσωπικό service στο εστιατόριο και το καφέ της εταιρείας στον Κήπο Ζαππείου.

Η θέση εργασίας περιλαμβάνει τις παρακάτω αρμοδιότητες και καθήκοντα:

  • Προετοιμασία εσωτερικών και εξωτερικών χώρων εστίασης (στρώσιμο τραπεζιών και τραπεζοκαθισμάτων όπου χρειάζεται, προετοιμασία πάσου, τακτοποίηση ζαχαριέρων, τασάκια κ.ο.κ.) και προετοιμασία εξοπλισμού (γυάλισμα στα μαχαιροπίρουνα, τακτοποίηση καταλόγων στα τραπέζια κ.ο.κ.)
  • Λήψη παραγγελιών αναλόγως πόστου (με ή χωρίς P.D.A.)
  • Εξυπηρέτηση πελατών σύμφωνα με τα standards της εταιρίας αναλόγως χώρου και πόστου (σέρβις φαγητού, κρασιού, ποτού και καφέ)
  • Λοιπά καθήκοντα, όπως μάζεμα τραπεζιών, καθαριότητα, φροντίδα των χώρων και υποστήριξη οπουδήποτε αλλού κρίνει ο υπεύθυνος του καταστήματος

Απαραίτητα προσόντα:

  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 1 έτους σε συναφή εργασία service χώρου εστίασης ή ξενοδοχείου
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πτυχίο τουριστικών σπουδών θα ληφθεί θετικά υπ’ όψιν
  • Πιστοποιητικό υγείας καταστημάτων υγειονομικού ενδιαφέροντος σε ισχύ
  • Πιστοποιητικό Ε.Φ.Ε.Τ. κατάρτισης στην υγιεινή και στην ασφάλεια των τροφίμων θα ληφθεί θετικά υπ’ όψιν
  • Διαθεσιμότητα: δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες με κυμαινόμενο ωράριο και ευελιξία στο ωράριο εργασίας (εργασία part-time και full time), εργασία και τα Σαββατοκύριακα
  • Εξοικείωση με τον χειρισμό Η/Υ ή/και με ασύρματη παραγγελιοληψία
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα με έμφυτη ευγένεια, χαμόγελο, ευχέρεια λόγου και άνεση στην προφορική επικοινωνία
  • Περιποιημένη εμφάνιση και καθαριότητα
  • Παρακαλούμε να συμπεριλάβετε απαραιτήτως πρόσφατη φωτογραφία μαζί με το βιογραφικό σας

Προσφέρονται:

  • Εκπαίδευση σε γνώσεις εστιατορικής, service, υγιεινής και ασφάλειας τροφίμων
  • Πλήρης ασφάλιση στο Ι.Κ.Α., ανταγωνιστικές αμοιβές, δυνατότητα ευέλικτου ωραρίου
  • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης, εργασία σε ένα ευχάριστο, νεανικό και δυναμικό περιβάλλον στο κέντρο της Αθήνας
  • Πρόσθετες εκπτωτικές παροχές από εταιρίες του ομίλου

Για υποβολή ενδιαφέροντος ακολουθήστε το link http://www.aeglizappiou.gr/theseis ergasias.html

Επιστήμες:

Απόφοιτος Λυκείου